O firmie

MAKPOL Recykling Sp. z o.o.

to dynamicznie rozwijająca się firma zajmująca się produkcją wysokokalorycznych paliw alternatywnych, wykorzystywanych w przemyśle cementowym jako paliwa zastępcze oraz odzyskiem surowców wtórnych.

W zakres naszych usług wchodzą: sprzedaż paliw alternatywnych, sprzedaż metali kolorowych i złomu stalowego, odbiór odpadów przemysłowych i ich przetwarzanie.

Historia firmy

Historia firmy sięga do 2006 roku gdy działalność obejmowała tylko skup złomu stalowego.

Rozpoczynając działalność w 2009 roku postanowiliśmy postawić na nowoczesne rozwiązania i zmienić profil działalności na rzecz przetwarzania odpadów.

Obecnie MAKPOL Recykling Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji wysokokalorycznych paliw alternatywnych, wykorzystywanych w przemyśle cementowym jako paliwa zastępcze oraz odzyskiem surowców wtórnych z materiałów segregowanych. MAKPOL Recykling nie obawia się nowych wyzwań oraz stawia na rozwój i innowacyjne rozwiązania.

Firma finalizuje szereg inwestycji, których celem było wybudowanie nowych obiektów, w tym również utworzenie Centrum Badawczo-rozwojowego.

Firma posiada dwa zakłady produkcyjne, w Herbach, i otwarty w 2015 roku zakład na Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Lublińcu.

Dynamiczny rozwój firmy umożliwił nam na podjęcie nowych inwestycji, dzięki którym możemy zaoferować najwyższą jakość usług spełniających wszystkie oczekiwania i potrzeby odbiorcy. Produkowane paliwo podlega stałej kontroli składu jakościowego i ilościowego, jak również dokładnego doboru składników.

MAKPOL Recykling jest jednym z nielicznych zakładów przetwarzających odpady, który nie tylko produkuje paliwa alternatywne, ale sięga też po innowacyjne technologie oraz opracowuje własne rozwiązania procesowe i produktowe.

Strategia firmy

Makpol Recykling Sp. z o.o. jest autorem innowacyjnej technologii ProBrykietu. Technologia obejmuje tworzenie paliwa poprzez mieszanie odpadów gumowych z miałem i mułem węglowym oraz komponentami chemicznymi. W efekcie powstaje paliwo o znakomitych właściwościach, nadające się do wykorzystania zarówno w przemyśle cementowym jak i w energetyce. Technologia ProBrykietu od roku 2017 jest chroniona patentem.

Długofalowa strategia rozwoju jaką przyjęliśmy pozwala nam stać się w pełni kompetentnym i wiarygodnym partnerem handlowym. Łączymy w sobie cechy doświadczonego producenta, dostawcy i recyklera otwartego na rynek oraz potrzeby klientów. Ciągły rozwój firmy, poszerzanie gamy produktów i usług, a także podnoszenie standardów obsługi Klienta to nasze główne cele. O naszej konkurencyjności decydują: wysokie parametry jakościowe produktów, rzetelna obsługa, terminowość realizacji zamówień i poziom cenowy naszych produktów.

Oferta firmy

PRODUKCJA PALIW ALTERNATYWNYCH

PRODUKCJA PALIW ALTERNATYWNYCH

więcej

PRZETWARZANIE ODPADÓW

PRZETWARZANIE ODPADÓW

więcej

NISZCZENIE PRODUKTÓW, MATERIAŁÓW I KOŃCÓWEK SERII

NISZCZENIE PRODUKTÓW, MATERIAŁÓW I KOŃCÓWEK SERII

więcej

UTYLIZACJA
OPON I FOLII ROLNICZYCH

UTYLIZACJA
OPON I FOLII ROLNICZYCH

więcej

Telefon:

+48 798 784 517

Adres:

ul. Inwestycyjna 2,
42-700 Lubliniec

Makpol Recykling Sp. z o. o.

ul. Inwestycyjna 2
42-700 Lubliniec

NIP: 575-185-62-82
REGON: 241236138