O firmie

MAKPOL Recykling Sp. z o.o to dynamicznie rozwijająca się firma zajmująca się produkcją wysokokalorycznych paliw alternatywnych, wykorzystywanych w przemyśle cementowym jako paliwa zastępcze oraz odzyskiem surowców wtórnych. W zakres naszych usług wchodzą: sprzedaż paliw alternatywnych, sprzedaż metali kolorowych i złomu stalowego, odbiór odpadów przemysłowych i ich przetwarzanie.

Historia firmy sięga do 2006 roku gdy działalność obejmowała tylko skup złomu stalowego. Rozpoczynając działalność w 2009 roku postanowiliśmy postawić na nowoczesne rozwiązania i zmienić profil działalności na rzecz przetwarzania odpadów. Obecnie MAKPOL Recykling Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji wysokokalorycznych paliw alternatywnych, wykorzystywanych w przemyśle cementowym jako paliwa zastępcze oraz odzyskiem surowców wtórnych z materiałów segregowanych. MAKPOL Recykling nie obawia się nowych wyzwań oraz stawia na rozwój i innowacyjne rozwiązania. Obecnie jesteśmy w trakcie szeregu inwestycji, których celem jest wybudowanie nowych obiektów, w tym również utworzenie Centrum Badawczo-rozwojowego.
Firma posiada dwa zakłady produkcyjne, w Herbach, i otwarty w 2015 roku zakład na Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Lublińcu. Dynamiczny rozwój firmy umożliwił nam na podjęcie nowych inwestycji, dzięki którym możemy zaoferować najwyższą jakość usług spełniających wszystkie oczekiwania  i potrzeby odbiorcy.  Produkowane paliwo podlega stałej kontroli składu jakościowego i ilościowego, jak również dokładnego doboru składników. MAKPOL Recykling jest jednym z nielicznych zakładów przetwarzających odpady, który nie tylko produkuje paliwa alternatywne, ale sięga też po innowacyjne technologie oraz opracowuje własne rozwiązania procesowe i produktowe.

Makpol Recykling Sp. z o.o. jest autorem innowacyjnej technologii ProBrykietu. Technologia obejmuje tworzenie paliwa poprzez mieszanie odpadów gumowych z miałem i mułem węglowym oraz komponentami chemicznymi. W efekcie powstaje paliwo o znakomitych właściwościach, nadające się do wykorzystania zarówno w przemyśle cementowym jak i w energetyce. Technologia ProBrykietu od roku 2017 jest chroniona patentem.

Długofalowa strategia rozwoju jaką przyjęliśmy pozwala nam stać się w pełni kompetentnym i wiarygodnym partnerem handlowym. Łączymy w sobie cechy doświadczonego producenta, dostawcy i recyklera otwartego na rynek oraz potrzeby klientów. Ciągły rozwój firmy, poszerzanie gamy produktów i usług, a także podnoszenie standardów obsługi Klienta to nasze główne cele. O naszej konkurencyjności decydują: wysokie parametry jakościowe produktów, rzetelna obsługa, terminowość realizacji zamówień i poziom cenowy naszych produktów.

Kontakt

Makpol Recykling Sp. z o. o.

ul. Oleska 20
42-700 Lubliniec

NIP: 575-185 62-82
REGON: 241236138

BIURO (adres do korespondencji)
ul. Mickiewicza 17
42-700 Lubliniec

tel. +48 (34) 350 61 34

Zakład Herby

ul. Lubliniecka 41, 42-284 Herby

Zakład Lubliniec

ul. Inwestycyjna 2, 42-700 Lubliniec

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem